ضد لک و روشن کننده صورت


کمی صبر کنید...

دسته‌بندیانواع کرم ضد لک و روشن کننده پوست 

کرم ضد لک و روشن کننده محصولی  است که در سال‌های اخیر متقاضی بسیار زیادی پیدا کرده ‌است و از این جهت  خرید کرم ضد لک و کرم روشن کننده بسیار حائز است. این دسته از محصولات  درمانی-مراقبتی پوست برای برطرف کردن لک‌های مختلف پوستی که به دلایلی  متنوع ایجاد می‌شوند، راه حلی ساده را ارائه می‌دهند. لک‌های ناشی از آفتاب  سوختگی و عدم استفاده از کرم ضد آفتاب مناسب، لک و اسکار جوش های قدیمی و یا حتی نقاط تیره رنگ ناشی از افزایش  سن، همگی به کمک این محصول برطرف خواهند شد. تنها به این شرط که کرم ضد لک  مناسب را انتخاب و مصرف کنید. با ما همراه باشید تا شما را در خرید کرم ضد  لک و کرم روشن کننده همیاری کنیم. 

لک پوستی چیست و چگونه به وجود می آید؟ 

لک  های پوستی، از رایج ترین و متداول ترین مشکلات پوستی است که قشر وسیعی از  افراد را درگیر خود می کند. اما لک های پوستی، انواع مختلفی دارند. رایج  ترین نوع لک پوستی که تقریبا اکثر افراد با آن برخورد داشته اند، لک های  پوستی ناشی از سوختگی آفتاب است. البته این لک ها، گاها در شکل کک و مک و  گاه سوختگی سطح وسیعی از پوست بروز می کنند. اشعه آفتاب، با تحریک ملانین  پوست، موجب افزایش رنگ دانه های پوست شده و منجر به آفتاب سوختگی و ایجاد  لک بر پوست می شود. پوست صورت به دلیل حساس بودن، بیشتر از این اشعه آسیب  می بیند و به لک و کک و مک منجر می شود. البته به جز لک های ناشی از آفتاب  سوختگی، دلایل دیگری نیز برای بروز لک بر پوست وجود دارد. بیماری های  ژنتیکی ، تغذیه غلط و نامناسب می تواند باعث بروز لک بر پوست شما شود.  همچنین، داروهایی مثل دارو های هورمونی و یا دارو های ضد بارداری، نیز گاها  باعث بروز لک بر پوست می شوند. بیماری هایی مثل مشکلات کبدی – کلیوی و یا  آس نیز ممکن است احتمال بروز لک و کک و مک بر پوست را بالا ببرند. افراد با  این دسته از لک های پوستی، بهتر است با پزشک متخصص پوست، مو و زیبایی  مشورت کنند. اما برای دسته اول، بهترین راه حل استفاده از کرم ضد لک و روشن  کننده است. 

درمان لک های پوستی به چه صورت است؟ 

لک های پوستی، به دو مرحله درمان نیاز دارند. 

مرحله  اول : برای درمان لک های ناشی از آفتاب سوختگی و … در ابتدا به کمک کرم ضد  لک و روشن کننده معمولی کمک گرفته می شود. کرم های این مرحله حاوی  ترتینوئین و هیدروکینون هستند. این مرحله به طور معمول حدود دو الی سه ماه  طول می کشد. البته مصرف کننده می تاند بعد از گذشت دو الی سه هفته از مصرف  این دسته از محصولات، نتایج آن را بر پوست خود مشاهده کند. از بین رفتن لک  ها به صورت تدریجی و با سرعتی آرام صورت می گیرد. لک های کم رنگ و کک و مک  های ناشی از آفتاب سوختگی، در این مرحله از بین می روند و به ادامه این  روند و مرحله دوم نیازی نیست. 

مرحله دوم : این مرحله برای لک ها و  کک مک های تیره تر و پایدار تر است. در این مرحله، با نظر پزشک متخصص پوست و  مو و زیبایی، از کرم ضد لک و روشن کننده قوی تر استفاده می شود. این  محصولات ترکیباتی قوی تر داشته به اثر گذاری آن ها نیز بسیار بالا تر است.  مواد تشکیل دهنده این کرم ها، غالبا، اسید های میوه (یا همان AHA ) با  درصدی بین 10 تا 15 درصد هستند. از سوی دیگر، این نوع از کرم ضد لک و روشن  کننده ها، از برگشتن لک های پوستی جلوگیری می کنند. این مرحله طولانی تر  بوده و حدود شش ماه و گاهی بیشتر طول میکشد. تفاوت این دسته از کرم ها با  نوع اول و معمولی آن، علاوه بر تفاوت در ترکیبات، زمان استفاده آن است. این  کرم ها را باید در شب و قبل از خواب بر روی پوستی پاکیزه استفاده کرد. در  پایان این مرحله، لک های پایدارتر و وسیع تر و تیره تر نیز از بین می روند. 

اما مزایای خرید کرم ضد لک و روشن کننده چیست؟ 

این  دسته از محصولات پوستی، لک های پوستی ناشی از ملاسما را بر طرف می کنند.  همچنین همان طور که گفتیم، لک های پوستی ناشی از آفتاب را نیز از بین می  برند. برخی از لک های پوستی که به دلیل افزایش سن بر صورت و خصوصا دستها  پدیدار می شوند نیز به کمک این محصولات بر طرف می شوند. جوش های صورت، گاهی  بعد از بهبود، بر پوست اثر و لک به جای می گذراند. برای روشن کردن این لک  نیز، از کرم ضد لک و روشن کننده استفاده می شود. اگر محصول منتخب شما، از  برندی معتبر و با کیفیت باشد، لک های پوستی برای همیشه درمان شده و بازگشت  ندارند. این محصولات، ضد حساسیت هستند و پوست را ملتهب و قرمز نمی کنند. 

علاوه  بر خواص اصلی این محصولات، با استفاده از کرم ضد لک گیاهی، به مرور زمان،  پوست شما جوان و شاداب می شود. با از بین رفتن دائمی لک های پوستی، پوست  شما شفاف و درخشان می شود. همچنین کرم ضد لک صورت به اکسیژن رسانی پوست کمک  زیادی کرده و جذب آن را افزایش می دهند. همچنین این محصولات از بروز لک و  کک و مک بر روی پوست در آینده نیز جلوگیری و ممانعت می کنند. 

کرم ضد لک و روشن کننده، برای استفاده بر روی پوست نواحی مختلف بدن مثل صورت، گردن، دست ها و سینه نیز بسیار مفید و کاربردی است. 

تمام  محصولات ضد لک و روشن کننده پوست، به مرور زمان از آسیب دیدن پوست جلوگیری  می کنند. اما استفاده از ضد آفتاب ها در کنار این محصولات شدیدا توصیه و  تاکید می شود. 

بهترین کرم ضد لک و روشن کننده کدامند؟ 

بهتر  است بگوییم یک کرم ضد لک و روشن کننده باید حاوی چه عنصر و یا چه عناصری  باشد تا بهترین نتیجه را به ارمغان آورد. طبق تحقیقات پزشکان آلمانی، عصاره  گلبرگ گل سرخ، خواص ضد لک و روشن کنندگی بسیار قوی و بالایی دارد. همچنین  طبیعی و گیاهی بودن این ترکیب به عملکرد بالا و بهتر آن کمک می کند که اغلب  در انواع کرم ضد لک گیاهی خارجی نیز دیده می‌شود. 

اما در کنار این ترکیب، عناصر دیگری نیز باید در محصولات ضد لک و روشن کننده وجود داشته باشند. 

ترکیبات یک کرم ضد لک قوی چیست؟ 

هیدروکینون ها: 

یکی از مهم ترین، اصلی ترین و قوی ترین عناصر ضد لک، هیدروکینون است. این ماده از تولید ملانین در پوست جلوگیری می کند. 

عصاره شیرین بیان: 

عصاره شیرین بیان، عملکردی مشابه با هیدروکینون ها دارد. با این تفاوت که آسیب کمتری در طولانی مدت به پوست می زنند. 

اسید کوجیک: 

ین اسید نیز خاصیت ضد لکی داشته و آنزیم های تیروزیناژ را مهار می کند. 

ویتامین سی: 

ویتامین  سی یکی از بهترین و بی ضرر ترین عنصر روشن کننده پوست است. این ویتامین که  در مرکباتی مانند پرتقال و لیمو موجود است، یک آنتی اکسیدان بسیار قوی نیز  هست که به بهبود پوست آسیب دیده کمک می کند. 

آربوتین: 

عنصر آربوتین نیز یک مهار کننده بسیار عالی ملانین است که می تواند جایگزین خوبی برای هیدروکینون ها باشد. 

عصاره جلبک: 

عصاره جلبک نیز همانند عناصر گفته شده در بالا، به روشن شدن پوست کمک می کند. 

پیشنهاد می شود برای تاثیر گذاری بهتر و بالاتر کرم ضد لک و روشن کننده، از کرم و یا ماسک های لایه بردار نیز کمک گرفته شود. 

در  انتها، توجه داشته باشید، خرید کرم ضد لک و روشن کننده باید مطابق با  شرایط پوستی شما، نوع پوستتان و ترجیحا با مشورت و تجویز متخصص پوست، مو و  زیبایی انتخاب شوند. مصرف خودسرانه و غلط کرم ضد لک می تواند به پوست شما  آسیب وارد کرده و آن ها را دچار لک کنند. همچنین استفاده از مرطوب کننده  ها، ماسک های ضد التهابی همراه با این کرم ها پیشنهاد می شود. و در نظر  داشته باشید، بهترین راه حل ها نیز، برای اثر گذاری بهتر و بیشتر به زمان و  وقت بیشتری نیاز دارند. 

در شرایطی که این محصولات مشکلات شما را حل  نکردند، برای درمان لک های پوستی قدیمی و پایدار تر، می توان از مزوتراپی،  لیزر و یا میکرودرم ابریژن کمک گرفت. 

معرفی چند کرم ضد لک محبوب و پرطرفدار برای خرید کرم ضد لک : 

کرم ضد لک افراد بالای ۴۰ سال سینره 

کرم  ضد لک سینره یکی از بهترین محصولات بازار است که در کاهش لک‌های تیره که  معمولا به دلیل افزایش سن به مرور زمان رخ می‌دهد، بسیار تاثیرگذار خواهد  بود. علاوه بر موارد گفته شده، انواع لک‌های ناشی از آفتاب نیز با استفاده  از این کرم ضد لک کاهش خواهد یافت. 

کرم ضد لک دست ریلاستیل : 

این  کرم از برند ریلاستیل، یک محصول بسیار عالی و کاربردی برای از بین بردن لک  های ناشی از آفتاب و یا افزایش سن از سطح دست های شماست. این محصول همچنین  حاوی SPF15 می باشد و به این طریق از پوست شما در برابر آفتاب محافظت می  کند. این کرم ضد لک، از بروز لک های بعدی بر پوست دست جلوگیری کند. 

کرم ضد لک قوی حاوی هیدروکینون ام کیو MQ : 

کرم  ضد لک از برند ایرانی و محبوب ام کیو، یک محصول قوی برای از بین بردن  پایدار ترین لک های پوستی است. این کرم حاوی ترکیبات ضد لک قوی است که از  پیدایش لک های جدید جلوگیری می کند. همچنین این محصول نیز حاوی ضد آفتاب  بوده و مناسب انواع پوست هاست.

کرم ضد لک و جوش حاوی عصاره خاویار لدورا کر 50 میلی‌لیتر                    

این محصول حرفه ای با داشتن عصاره خاویار،  کنترل کننده جوش و کاهش دهنده لک های پوست صورت است. عصاره خاویار،  ویتامین­های,E B5 روغن دانه چای سیاه و روغن جوجوبای به کار رفته در این  کرم، علاوه بر کاهش التهابات پوستی و کنترل انواع جوش، در حفظ ویژگی  الاستیسیته (کشسانی) پوست نیز بسیار مؤثر است. همچنین این ترکیبات با خواص  ضدالتهابی خود، به پیشگیری از صدمات ناشی از آفتاب سوختگی و بهبود و رفع لک  های پوستی کمک می­کند.