مرطوب کننده و آبرسان صورت


کمی صبر کنید...

دسته‌بندیانواع کرم مرطوب کننده و آبرسان

 خرید انواع کرم مرطوب کننده و  آبرسان مناسب با هر پوست شاید یکی از چالش‌های مهم در زمان خرید باشد که در  زمان انتخاب مرطوب کننده یا آبرسان مناسب از میان برندهای متنوع با آن دست  و پنجه نرم کرده باشید. چرا که مرطوب کننده ها و آبرسان ها یکی از  پرطرفدارترین و مهم‌ترین محصولات پوستی هستند و به همین علت تمامی برندهای  مراقبت پوستی به تولید این دسته از محصولات می‌پردازند. حال سوال اینجاست  که چرا بدن ما به مرطوب کننده یا آبرسان نیاز دارد؟ چه محصولاتی برای پوست  ما مناسب هستند و در نهایت بهترین کرم مرطوب کننده و کرم آبرسان باید دارای  چه ویژگی هایی باشد؟ با ما در ادامه همراه باشید تا شما را با بهترین های  مرطوب کننده و آبرسان پوست آشنا کنیم.

 بدن ما از آب تشکیل شده است.  این عنصر، یک عنصر حیاتی برای سلامت و عملکرد درست و بالای سلول های بدن  است. از سوی دیگر، گاها بدن به دلایل متفاوت و متنوعی آب خود را از دست می  دهد. این اتفاق می تواند به دلایل مختلفی مثل: کمبود آب در بدن، آب و هوای  جوی، تغذیه نامناسب، شست و شو با آب داغ و قلیایی، کم خوابی و … بروز دهد.  آب های دخیره شده در لایه های زیرین پوستی به سلامت آن کمک می کنند. به  همین دلیل زمانی که پوست آب خود را از دست می دهد، به مرطوب کننده و آبرسان  برای برگشتن به حالت طبیعی خود احتیاج دارد. از سوی دیگر، پوست هایی که به  کرم مرطوب کننده و آبرسان نیاز دارند، پوست هایی خشک هستند. این نوع پوست  ها که در ادامه به بررسی ویژگی ها آن ها نیز می پردازیم، اصولا بر اثر سن  یا ژنتیک، چربی خود را از دست می دهند. پوست های خشک، احتمال دی هیدراته  شدن پوست را نیز بالا می برند.

 تفاوت کرم مرطوب کننده و کرم آبرسان چیست ؟

 همانطور  که ادامه به آن اشاره شده است، پوست های خشک که رطوبت خود را از دست داده  اند با پوست های دی هیدراته که آب خود را از دست داده اند متفاوت هستند. به  همین دلیل محصولات درمانی و مراقبتی این دو نوع پوست هم با هم متفاوت اند.

 پوست  های کم آب، نیاز به کرم آبرسان دارند. آبرسان ها در کنار رطوبت رسانی به  پوست، به حفظ این رطوبت در بدن کمک می کنند. همچنین، آبرسان ها جذب کننده  ای بسیار عالی برای پوست ها هستند. از سوی دیگر، با خرید کرم مرطوب کننده و  استفاده همزمان با کرم آبرسان به ایجاد یک لایه ی محافظ بر پوست کمک کرده و  مانع از دست رفتن رطوبت موجود در پوست می شوند.

 باید این نکته را  در نظر داشته باشید که هر نوع پوستی اگر بی آب شود، به آبرسان احتیاج دارد.  به عبارت دیگر، خشکی یک نوع از پوست است اما پوست دی هیدراته، یک مشکل  پوستی است که می تواند گریبان گیر هر کسی شود.

 آیا می توان از هردو محصول در کنار هم استفاده کرد؟

 قبل از خرید بهترین کرم مرطوب کننده و آبرسان،  باید نوع پوست خود را بشناسید تا بتوانید محصولی مناسب را انتخاب کنید. در  مورد این سوال نیز، بله، ایده آل ترین حالت برای استفاده از این دو محصول  به این صورت است که ابتدا از آبرسان برای پوست استفاده کنید  سپس با خرید  کرم مرطوب کننده مناسب به حفظ بهتر و بیشتر آب در پوست کمک کنید.

 ترکیبات اصلی بهترین کرم مرطوب کننده و آبرسان چیست؟

 در  زمان انتخاب و خرید کرم مرطوب کننده و آبرسان بهتر است به ترکیبات آنها  توجه کنید. به طور کلی، در ترکیبات کرم مرطوب کننده بدون عطر سه دسته ترکیب  اصلی وجود دارد:

 ترکیبات نرم کننده یا امولیانت : امولیانت یا نرم  کننده ها در هر دو محصول موجودند. وظیفه اصلی این ترکیبات، نرم و لطیف کردن  لایه ی خارجی پوست است. به کمک این نرم کننده ها، محصولات از خشکی پوست،  خارش و… جلوگیری می کنند. همچنین این ترکیبات با ایجاد یک لایه محافظ مانع  از دست رفتن رطوبت پوست می شوند. از سری عناصر این ترکیبات می توان به روغن  های گیاهی مثل روغن بادام، جوجوبا، کنجد، آفتابگردان و … اشاره کرد.  همچنین اسیدهای چربی مثل لینولئیک اسید، اولئیک اسید نیز در کنار ترکیبات  سلیکونی در این محصولات به کارایی بهتر آن ها کمک می کنند. اگر قصد خرید  کرم مرطوب کننده قوی و موثر دارید، به وجد این عنصر در ترکیباتش توجه کنید.

 ترکیبات  جاذب : پایه ترین ترکیب موجود در آب رسان ها، Humectant یا ترکیبات جاذب  هستند. این ترکیبات شامل هیالورونیک اسید ها، گلیسیرین، آلانتویین و سرامید  هستند. وجود این عناصر به جذب بهتر مولکول های آب در لایه های زیرین پوست و  حفظ آن در همان ناحیه کمک می کند. ترکیب این جذب کننده ها با امولیانت ها،  لایه ی چرب محافظ پوست را بهبود می بخشد و از خروج رطوبت جذبی در لایه های  زیرین پوست جلوگیری می کنند.

 ترکیبات سد کننده : این ترکیبات، لایه  ای محافظیر پوست ایجاد می کنند. به این صورت از تبخیر و خروج رطوبت و آب  جذب شده، از سطح پوست جلوگیری می کند. این ترکیبات جذب پوست نمی شوند.  معروف ترین ترکیبات سد کننده، وازلین، پارافین و انواع روغن های گیاهی و  سیلیکون ها هستند. می توان گفت که امولیانت ها در زیر مجموعه ی ترکیبات سد  کننده قرار می گیرند. این ترکیبات برای پوست های چرب و مستعد آکنه سنگین  هستند و ممکن است با بستن منافذ پوست باعث بروز جوش شوند.

 این  ترکیبات گفته شده در کنار هم و با میزان های متفاوت، برای تولید محصولاتی  متنوع و متناسب با انواع پوست ترکیب و تولید می شوند. به همین دلیل این  مرطوب کننده و آبرسان ها مناسب انوع پوست ها، حتی چرب ترین آن ها هستند.

 در زمان خرید کرم مرطوب کننده صورت و  کرم آبرسان باید به چه ویژگی هایی توجه کرد ؟

یک مرطوب کننده و آبرسان برای محبوب و پرفروش شدن باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 ویژگی هایی که در زمان خرید و البته قیمت انواع کرم مرطوب کننده و آبرسان باید به آن توجه داشته باشیم:

 در  کنار ترکیبات با کیفیت و مورد تایید، پوست های خشک بسیار حساس و مستعد  قرمزی هستند، می توان گفت که ضد حساسیت و ضد التهاب بودن از مهم ترین ویژگی  های یک مرطوب کننده بسیار خوب است.

 همچنین، مات بودن و قابلیت جذب سریع نیز از دیگر ویژگی های مهم است.

 ویژگی هایی که در زمان خرید کرم آبرسان باید به آن توجه داشته باشیم:

 علاوه  بر ترکیبات مورد تایید، یک آبرسان خوب، پوست را نرم و لطیف می کند. این  نوع از محصولات حس چربی بر پوست باقی نمی گذارند. همچنین یک آبرسان خوب  باید ضد حساسیت و آلرژی و التهاب باشد. این محصولات باعث نرمی پوست می شوند  و از ایجاد چروک جلوگیری می کنند.

 تفاوت پوست دی هیدراته و پوست خشک

 در  زمان خرید کرم مرطوب کننده و آبرسان بیشتر افراد این دو را با یکدیگر  اشتباه گرفته و یا تفاوتی بین آن ها نمی بینند. اما مرطوب کننده و آبرسان  دو محصول متفاوت با عملکردی مخصوص خود هستند.

 قبل از بررسی ویژگی  های این محصولات برای خرید کرم مرطوب کننده و کرم آبرسان مناسب، تفاوت پوست  دی هیدراته یا کم آب و پوست خشک را شرح می دهیم.

 ویژگی های پوست خشک :

 پوست  های خشک، زبر هستند. همچنین در این نوع پوست، ناهمواری هایی بر سطح آن  وجود دارد. از سوی دیگر، اصطلاح خشکی زدَن پوست نیز برای این نوع پوست به  معنای سطحی خشک و یک دست است. همچنین این نوع پوست، پوسته پوسته می شود. می  توان گفت که افراد با این نوع پوست و مشکل پوستی، بیشتر از سایرین به خرید  کرم مرطوب کننده نیاز دارند.

 ویژگی های پوست دی هیدراته و کم آب :

 پوست  دی هیدراته یا همان کم آب، ظاهری خسته و کدر دارد. همچنین در پوست احساس  کشیدگی و تنگی وجود دارد. از سوی دیگر این نوع پوست ها سریع تر روند پیری  مانند چروک های عمقی، افتادگی و شل شدن  را طی می کنند. پوست های دی  هیدراته، بیش از اندازه حساس هستند و سریع قرمز می شوند. این دسته از پوست  ها، چین و چروک را بیشتر نشان می دهند. این دسته از پوست ها در کنار نیاز  به کرم آبرسان ها، به خرید کرم مرطوب کننده نیز نیاز دارند تا عملکرد  آبرسان را تقویت و تشدید کند.

نکته ای که باید مد نظر داشته باشید  این است که پوست انسان در هر دسته ای که قرار بگیرد، چرب یا خشک یا مختلط و  یا حساس، باز هم به خرید کرم مرطوب کننده و آبرسان نیاز دارند. همچنین،  پوستی که دی هیدراته می شود، مستعد جوش و آکنه نیز هست. زیرا بدن برای جبران آب از دست رفته ی پوست، شروع به ترشح سبوم  می کند که این امر موجب چرب تر شدن پوست و بروز جوش و آکنه می شود.

 وقتی  تصمیم به خرید کرم مرطوب کننده و کرم آبرسان دارید، می بینید که محصولات  بسیار متنوعی در بازار موجود هستند. به همین دلیل برای انتخاب نوع درست آن  بهتر است در ابتدا تفاوت این دو محصول را بدانیم.