روش های قدیمی 

آیا روش­های قدیمی می­توانند به حل این موضوع کمک کنند؟ بله! ، چای  کیسه­ای یخ­زده، قاشق یخ­زده و خیار به از بین بردن سیاهی زیر چشم کمک  زیادی می­کنند. همه­ی این­ها به خنک شدن و منقبض شدن رگ­های خونی نواحی زیر  چشم کمک می­کنند و خیلی سریع پف و تورم را از بین می­برند. کافئین و آنتی  اکسیدان در چای و ویتامین C در خیار به روشن شدن و تغییر رنگ پوست کمک  می­کنند.

کرم دور چشم

اگر تا الان از کرم دور چشم استفاده نمی­کردید، بهتر است استفاده از آن  را از همین حالا شروع کنید. پوست دور چشم بسیار ظریف و حساس است. وقتی خون  در حال گردش در آن ناحیه است، بخاطر نازکی پوست، حلقه­های سیاه در زیر چشم­  ها بیشتر قابل تشخیص هستند. کرم دور چشم به مرطوب شدن این ناحیه کمک  می­کند. و موادی مثل کافئین پف دور چشم ­ها را از بین می­برد در حالی­که  کلاژن و رتینول کمک به استحکام پوست می­کنند و با چین و چروک­ها و حلقه­  های سیاه مبارزه می­کنند.

تغذیه و رسیدگی

از غذاهای پرنمک و الکل زیاد دوری کنید. نمک زیاد باعث کم شدن آب بدن و  در نتیجه پف کردن می­شود. در حالی­که الکل رگ­ ها را منبسط می­کند و باعث  پف بیشتر و حلقه­ های سیاه­تر دور چشم می­شود. ویتامین K جریان خون را  سریع­تر می­کند و در نتیجه باعث کم شدن پف و تیرگی دور چشم می­شود. سبزیجات  را در وعده ­های غذایی خود داشته باشید که سرشار از ویتامین ­ها هستند.  همچنین آب زیادی مصرف کنید، زیرا هیدراته بودن بدن باعث گردش بهتر خون  می­شود. حتی می­توانید از مکمل­های غذایی مختلفی استفاده کنید تابدنتان  دچار کمبود ویتامین نشود.

مراقبت با روغن ها

از روغن نارگیل یا بادام برای چرب نگه داشتن دور چشم ­هایتان استفاده  کنید. هر دوی این روغن­ها روشن کننده­ی طبیعی پوست هستند، بنابراین به مرور  زمان تیرگی دور چشم را از بین می­برند. سعی کنید هر شب این کار را به صورت  روتین برای مراقبت از پوستتان تکرار کنید.

پوشانندگی با استفاده از کانسیلر ها

اگر هیچ کدام از این روش­ها برای شما جوابگو نبود، می­توانید با لوازم  آرایش مختلف آن را بپوشانید. برای پوشاندن تیرگی زیر چشم و ساختن چهره­ای  شاداب و به دور از خستگی، از کانسیلرهای تصحیح کننده­ی رنگو کانسیلرهای پخش  کننده­ی نور استفاده کنید. برای پوست­های تیره از کانسیلرهایی با تُناژ  نارنجی و برای پوست­های روشن از کانسیلرهایی با تناژ زرد استفاده کنید. سپس  از کانسیلرهای پخش کننده­ی نور منطبق با رنگ پوستتان استفاده کنید. تن زرد  و نارنجی، رنگ آبی زیر چشم­هایتان را پوشش می­دهد و کانسیلر پخش کننده­ی  نور با بازتاب دادن آن، چشمان شما را درخشان­تر نشان می­دهد.