تن رنگ مو

تا  حالا به عدد و حروفی که روی جعبه رنگ مو نوشته شده دقت کردین؟ حروفی که  نوشته شده، معنی تن مو و اعداد آن نشانگر سطح رنگ مو هستن. یه واقعیت جالب  اینه که هر رنگ موی طبیعی ترکیبی از سیاه، قهوه ای، زرد و قرمز هست.  رنگدانه های قرمز و زرد مسئولیت تن اساسی مو رو به عهده دارن. این چارت رنگ  مو بر اساس طیف از گرم ترین رنگ به سردترین رنگ هست. حروف ها هم که گفتیم  نشان دهنده تن اساسی مو هستن. حرف C مخفف رنگ مسی، A خاکستری، R قرمز و M قهوه ای مایل به قرمز هستن. رنگ های گرم و سرد همدیگه رو خنثی میکنن. اگه میخواین رنگ موهاتون  روشن تر بشه باید از رنگای سرد تر استفاده کنین نه از رنگای گرم. تن های  گرم میتونن به اضافه شدن رنگ کمک کنن در حالی که تن های سرد قرمزی چهره رو  کاشه میدن.

سطح رنگ مو

در  حالی که برای شناسایی تن مو از کلمه های سرد و گرم استفاده میکردیم، برای  شناسایی سطح رنگ مو از تیره و روشن استفاده می کنیم. توی قسمت قبل گفتیم که  رنگدانه های قرمز و زرد برای تعیین تن مو هستن در حالی که اینجا، رنگدانه  های مشکی و قهوه ای سطح رنگ مو رو مشخص میکنن. رنگ ها از سطح 1 تا 10 طبق  جدول مشخص می شود که 1 نشان دهنده تیره ترین مشکی و 10 بلوند خیلی روشن  هست. اگر میخواین رنگ موی شما روشن تر بشه یه سری محدودیت ها و ریزه کاری  ها داره که حتما باید با یه آرایشگر مشورت کنین تا موهاتون آسیب نبینه و  رنگش خراب نشه در حالی که واسه رنگ های تیره انقدر سختی نیست و کار راحت  تره. در کل اگر موهاتون خیلی روشنه واسه تیره کردن اون کم کم رنگش رو عوش  کنید تا موهای سالم تری داشته باشین و آسیب نبینن.

اما  بازم پیشنهاد میکنم اگه بار اولتون هست از کسی که اطلاعات درستی داره  مشورت بگیرین و خودسر رنگ مو نخرین تا خدایی نکرده موهاتون خراب بشه و  ناراحت بشین.